Își va recupera ACS Poli cele 8 puncte? Speța se judecă astăzi la TAS
Tribunalul de Arbitraj al Sportului judecă astăzi cazul lui ACS Poli Timișoara, care cere anularea a opt din cele 14 puncte de penalizare cu care a început Liga I de fotbal.
![Își va recupera ACS Poli cele 8 puncte? Speța se judecă astăzi la TAS Își va recupera ACS Poli cele 8 puncte? Speța se judecă astăzi la TAS](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/09/ACS-Poli-Steaua-sept-2016-850x479.jpg)
Articol de Gabriel Toth, 12 ianuarie 2017, 09:35
Clubul bănățean este reprezentat doar de avocați, iar LPF și FRF și-au trimis și ei juriștii la Lausanne. Din informațiile obținute de Radio Timișoara, FRF se va opune revenirii punctelor la Timișoara, în vreme ce LPF va avea o poziție neutră.
„Rezultatul trebuie să se dea până la 15 februarie, dar noi am solicitat TAS să pronunțe verdictul până la 4 februarie, data proximei etape de campionat, ca să știm cum începem a doua parte a sezonului”, a precizat pentru RTm președintele lui Poli, Sorin Drăgoi.
Dacă va avea câștig de cauză TAS, Timișoara ajunge la un singur punct de Concordia Chiajna aflată pe locul al XII-lea, cel de baraj.