AUDIO / Bihoreanul Pușcaș, în echipa ideală a primei etape de la Euro U21! Mâine urmează Anglia
Trei componenţi ai naţionalei de fotbal tineret a României au fost incluşi în echipa ideală a primei etape de la turneul final din Italia Şi San Marino. Fundaşul Cristian Manea, mijlocaşul Tudor Băluţă şi atacatul George Puşcaş fac parte din 11-ele ideal al primei runde a grupelor alcătuit de site-ul whoscored.com.
![AUDIO / Bihoreanul Pușcaș, în echipa ideală a primei etape de la Euro U21! Mâine urmează Anglia AUDIO / Bihoreanul Pușcaș, în echipa ideală a primei etape de la Euro U21! Mâine urmează Anglia](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/06/natioanala-u21.jpg)
Articol de Gabriel Toth, 20 iunie 2019, 12:26
Tinerii tricolori pregătesc meciul cu Anglia, de mâine, ora 19,30; România are 3 puncte după victoria cu 4-1 în faţa Croaţiei, în vreme ce Anglia a pierdut contra Franţei cu 2-1, după ce conducea încă în minutul 88 cu 1-0.
Selecţionerul Mirel Rădoi a vorbit pentru site-ul frf despre jocul cu englezii: