Timişoara, al treilea oraş din țară în care se lansează serviciul de car sharing electric eGO
Timişoara devine al treilea oraş din România în care se lansează serviciul de car sharing electric eGO.
![Timişoara, al treilea oraş din țară în care se lansează serviciul de car sharing electric eGO Timişoara, al treilea oraş din țară în care se lansează serviciul de car sharing electric eGO](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/11/masina-electrica-850x479.jpg)
Articol de Radio Timișoara, 1 octombrie 2019, 06:58
Flota este formată din 10 autoturisme, care oferă locuitorilor o opţiune de transport prietenoasă cu mediul înconjurător, care contribuie la reducerea aglomeraţiei urbane. De asemenea, oferă utilizatorilor un beneficiu important: plăteşti cât timp utilizezi efectiv maşina.
Pentru a putea beneficia de serviciul BCR eGO, utilizatorii din Timişoara trebuie să îndeplinească următoarele condiţii: să deţină un card de debit sau credit contactless, indiferent care este banca emitentă şi să instaleze aplicaţia, disponibilă atât utilizatorilor de Android, cât şi de iOS. În România, serviciul mai este disponibil în Bucureşti şi Constanţa.