RETIM a strâns într-o zingură zi zeci de tone de gunoaie din depozite ilegale în Timișoara
![RETIM a strâns într-o zingură zi zeci de tone de gunoaie din depozite ilegale în Timișoara RETIM a strâns într-o zingură zi zeci de tone de gunoaie din depozite ilegale în Timișoara](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/10/Masina-Retim-850x479.jpg)
Articol de Radio Timișoara, 18 aprilie 2017, 18:02
Doar în Vinerea Mare, angajaţii societăţii au ridicat aproape 83 de tone de deşeuri. Printre străzile ce au fost parcurse atunci de RETIM se numără: Baltazar, Răscoala, Crizantemelor, Liniștei, Odobescu, Musicescu şi Bogdăneștilor.
RETIM reaminteşte că depozitarea oricăror tipuri de deşeuri pe domeniul public după încheierea acţiunii de curăţenie de primăvară se sancţionează cu amendă între 500 şi 1.000 de lei, în cazul persoanelor fizice. Pentru persoane juridice amenda variază între 1.000 și 2.500 de lei.