AUDIO / CSM Oradea, în fața unor meciuri ce „pot defini sezonul”!
Antrenorul baschetbaliștilor de la CSM Oradea, Cristian Achim, spune despre următoarele trei partide că „pot defini sezonul”. Este vorba despre cele două jocuri cu Bakken Bears, din sferturile FIBA Europe Cup, în zilele de miercuri, 9 și 16 martie, și înfruntarea cu FC Argeș Pitești, de vineri, din Liga Națională.
![AUDIO / CSM Oradea, în fața unor meciuri ce „pot defini sezonul”! AUDIO / CSM Oradea, în fața unor meciuri ce „pot defini sezonul”!](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2022/02/baschet-CSM-Oradea-Cristian-Achim-multumit.jpg)
Articol de Gabriel Toth, 8 martie 2022, 12:15
„În toate aceste jocuri, chiar dacă va fi greu și efortul va fi mare, mi-aș dori să ne concentrăm și să reușim în Europa o performanță fabuloasă. Pentru noi e deja o performanță foarte mare, dar visăm cu ochii deschiși la mai mult”, a declarat Achim, înaintea meciului din Danemarca, de mâine, ora 19,30:
Fondat în 1953, clubul Bakken Bears are sediul în Aarhus, Danemarca, și a câștigat de 19 ori titlul national, având două calificări în semifinalele FIBA Europe Cup.