AUDIO / Paul Codrea debutează pe banca Ripensiei în Liga a II-a
În runda cu numărul 22, prima de la reluarea Ligii a II-a, Ripensia Timişoara va juca mâine, în deplasare, cu Sportul Snagov. Partida va începe la ora 12 şi se va disputa pe arena din Ştefăneştii de Jos, acolo unde îşi va susţine partidele de acasă în acest retur trupa lui Valeriu Răchită.
![AUDIO / Paul Codrea debutează pe banca Ripensiei în Liga a II-a AUDIO / Paul Codrea debutează pe banca Ripensiei în Liga a II-a](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2018/02/Ripensia-Paul-Codrea.jpg)
Articol de Viorel Jurcut, 23 februarie 2018, 08:38
Confruntarea va fi prima oficială a timişorenilor cu Paul Codrea în postura de antrenor principal. Şi pentru fostul internaţional va fi însă o premieră, căci se află la primul joc în eşalonul secund în calitate de tehnician:
Sportul Snagov se află pe locul 9, având un punct avans în faţa Ripensiei, care ocupă poziţia din imediata apropiere, 10. Pentru confruntarea de sâmbătă, 24 februarie, roş-galbenii nu se vor putea baza pe doi dintre componenţii lotului. Fundaşul Mihai Hecsko e încă accidentat, în timp ce mijlocaşul Adrian Ungureanu va lipsi din pricina unei suspendări.