Haţegan arbitrează la Istanbul
Arbitrul arădean Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre naţionalele Turciei şi Albaniei, care va avea loc vineri, la Istanbul, în Grupa H a preliminariilor EURO 2020.
![Haţegan arbitrează la Istanbul Haţegan arbitrează la Istanbul](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/03/sovre-hategan-gheorghe-650x435.jpg)
Articol de Viorel Jurcut, 8 octombrie 2019, 15:51
![](http://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/03/sovre-hategan-gheorghe-650x435.jpg)
Octavian Șovre (stânga) și Ovidiu Hațegan (centru), delegați la precedenta partidă a preliminariilor, Belgia – Rusia
Arbitri asistenţi vor fi orădeanul Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, în timp ce al patrulea oficial desemnat e Sebastian Colţescu. Haţegan (39 ani) este arbitru FIFA de peste un deceniu, iar aceasta este a doua partidă pe care o va conduce din campania EURO 2020, după Belgia – Rusia.
În 2019, el a mai arbitrat în Europa League (inclusiv semifinala Chelsea – Eintracht Frankfurt 1-1), finala mică a Ligii Naţiunilor (Elveţia – Anglia 0-0, 5-6 la loviturile de departajare) şi un meci din grupele Ligii Campionilor (Dortmund – Barcelona 0-0).