Marius Copil a ratat calificarea în finala turneului de la Surbiton
Tenismanul arădean Marius Copil a fost învins de britanicul Daniel Evans cu 7-6, 6-7, 6-4, azi, în semifinalele turneului challenger pe iarbă de la Surbiton (Marea Britanie).
![Marius Copil a ratat calificarea în finala turneului de la Surbiton Marius Copil a ratat calificarea în finala turneului de la Surbiton](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/11/tenis-Marius-Copil-backhand.jpg)
Articol de Gabriel Toth, 9 iunie 2019, 00:02
![](http://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/11/tenis-Marius-Copil-backhand.jpg)
Romania’s Marius Copil returns the ball to France’s Jo-Wilfried Tsonga during their Men’s Singles match at the 2017 US Open Tennis Tournament on August 28, 2017 in Flushing Meadows, New York. / AFP PHOTO / Eduardo Munoz Alvarez
Copil s-a înclinat după două ore şi 50 de minute de joc, meciul fiind perturbat de ploaie în primul set. Arădeanul a reuşit 14 aşi, dar a comis şi 5 duble greşeli, iar în primul set a condus cu 4-2.