SCM Timișoara a prezentat Supercupa României | AUDIO
Rugbiștii de la SCM Timișoara au prezentat trofeul Supercupei de rugby la Târgul de Paște din Timișoara. Cei 33 de jucători și staff-ul au urcat pe scena din Piața Libertății și au fost aclamați de circa 2.000 de oameni.

Articol de Adrian Schindarli, 31 martie 2025, 09:41
Bănățenii au câștigat prima ediție a Supercupei, după o victorie la limită, 29-28, sâmbătă, cu Dinamo, chiar la București.
Antrenorul Mugur Preda spune că duminică a fost singura zi pentru a sărbători trofeul, căci peste patru zile echipa va lua startul în campionat:
Meciul a fost special pentru Eugen Căpățînă, căruia i-a fost organizată o festivitate de retragere chiar înaintea partidei. Căpățînă, care a devenit preparator fizic al echipei la care a jucat, spune că este mult mai greu de trăit meciul de pe margine:
Căpitanul Vlad Neculau a fost declarat „omul meciului”:
Vineri (4 aprilie), alb-violeții iau startul în campionat. Ei joacă acasă, cu Rapid București, de la ora 16.00, la stadionul Gheorghe Rășcanu.