Victorii pentru Niculescu și Halep, final de drum la Miami pentru Buzărnescu
Victorie importantă, aseară, pentru Monica Niculescu, în runda a doua a turneului de la Miami. Compatrioata noastră a trecut cu 7-6, 4-6, 6-2 de spaniola Garbine Muguruza, după un meci ce a durat două ore și 53 de minute. Venită din calificări, Niculescu va juca în runda următoare cu daneza Caroline Wozniacki.
![Victorii pentru Niculescu și Halep, final de drum la Miami pentru Buzărnescu Victorii pentru Niculescu și Halep, final de drum la Miami pentru Buzărnescu](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2018/10/tenis-Niculescu-slice.jpg)
Articol de Gabriel Toth, 23 martie 2019, 07:37
![](http://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2018/10/tenis-Niculescu-slice.jpg)
(Photo by KARIM JAAFAR / AFP)
Calificare și pentru Simona Halep, care a dispus cu 6-1, 6-3 de americanca Taylor Towsend. Nr. 3 mondial va juca în următoarea fază cu slovena Polona Hercog.
Eliminare, în schimb, pentru Mihaela Buzărnescu, învinsă în această dimineață de franțuzoaica Alize Cornet, scor 7-6, 6-1.
În turul al 3-lea a acces și canadiana de origine română Bianca Andreescu, după 6-3, 6-3 cu americanca Sophia Kenin.