Ar putea fi instituite rescricții de circulație, din cauza caniculei, în vestul țării
Restricţiile de circulaţie pe drumurile naţionale din vest ar putea fi instituite sâmbătă, când județele Bihor, Arad şi Timiş sunt sub Cod Portocaliu de caniculă.
![Ar putea fi instituite rescricții de circulație, din cauza caniculei, în vestul țării Ar putea fi instituite rescricții de circulație, din cauza caniculei, în vestul țării](https://www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2015/05/coada-de-tiruri-la-vama-giurgiu.jpg)
Articol de Carla Chiu, 24 iulie 2015, 15:47
CNADNR anunţă că acestea ar fi valabile pe intreaga perioada de caniculă, pentru maşinile de mare tonaj, între orele 12:00 si 20:00.
Sunt supuse restrictiilor vehiculele cu masa mai mare de 7,5 tone, în afara celor care transportă persoane, mărfuri perisabile sau animale vii. Măsura a fost impusă deja pentru drumurile judeţene din Arad.